Sítotisk

Velmi kvalitní technika tisku vynalezená ve středověké Číně, v moderní době pak přivedená téměř k dokonalosti – to je sítotisk. Důvody, proč zvolit tuto techniku, při níž se barva nanáší přes šablonu na potiskovaný materiál, jsou následující:

 • Veliká trvanlivost
 • Vysoká kvalita tisku
 • Široká škála možností aplikace
 • Výhodné pro potisk velkého množství materiálu

Sítotisk – jak tato metoda vlastně funguje?

Jak již bylo zmíněno, je princip sítotisku v poměrně jednoduchý. Nejprve je třeba zpracovat grafický motiv, který se bude tisknout. Můžete mít již připraven motiv vlastní, nebo vám s jeho tvorbou případně pomohou naši grafici.

Motiv je posléze nanesen na speciální průhlednou fólii, která je přiložena na rám s napnutou síťovinou. Ještě předtím je tato síťovina pokryta emulzí citlivou na světlo. Jakmile je fólie přiložena na takto pokrytou matrici, je celá matrice vystavena světlu. Světlo pak zatvrdí emulzi všude vyjma míst, na které byl přiložen grafický motiv. Tam zůstane emulze v tekuté formě a musí být následně pečlivě odstraněna. Skrze tato místa je posléze možné nanášet barvu na reklamní tašky – či další materiál.

Pokud se jedná o motiv vícebarevný, je pro každou barvu zapotřebí připravit zvláštní matrici a poté je vzájemně kombinovat.

Tímto způsobem vám můžeme potisknout náklady již od 2000 kusů. Pokud se velikost motivu nezmění, můžeme jej nanést i na vícero druhů tašek. Cena potisku je od 1 do 1,20 Kč za barvu, v závislosti na množství i složitosti motivu.

Nechcete objednávat tašky jen pro jednorázovou příležitost? Hledáte potisk, který vydrží po dlouhou dobu? Volte sítotisk.

Máte již jasno, jak má váš sítotisk tašky vypadat? Vyberte si ještě materiál

Sítotisk provádíme primárně na dvojí druh materiálu, a to je mikroten a polyetylen, neboli igelit. Jako třetí možnost nabízíme ještě potisk na tašku z BIO kompostovatelného materiálu na bázi kukuřičného škrobu.

 • HDPE (high-density polyethylen, česky polyetylen s vysokou hustotou), známý u nás také jako mikroten, je materiálem, který jistě všichni dobře znají z obchodů. Tenká fólie vhodná pro balení potravin a výrobu potravinářských sáčků je vysoce odolná proti živlům a zároveň plně recyklovatelná.
 • LDPE (low-density polyethylen, čili polyetylen s nízkou hustotou) u nás všichni nazýváme jako igelit, ačkoliv nejde o termín zcela přesný. Přesto se jej pro jistotu držme. Čirá, odolná látka postrádající zápach je vedle mikrotenu dalším materiálem vhodným pro balení potravin i jakéhokoliv dalšího zboží. Podobně jako mikroten jsou igelitové tašky recyklovatelné a při správné likvidaci neškodné pro životní prostředí.
 • Třetí variantou, kterou vám můžeme nabídnout, jsou pak BIO tašky. Pokud hledáte materiál, který je rozložitelný přírodní cestou, pak jsou tyto produkty z kukuřičného škrobu tou pravou volbou pro vás. Při zkompostování nemusí být po této tašce během několika měsíců ani památky. Jinak vám vydrží až po dva roky.

 

Ať zvolíte jakékoliv plastové tašky, sítotisk se bude vyjímat na každém z následujících typů…

 • Páskové ucho. Ucho navařené mimo "tělo" tašky znamená větší objem. Ať již se jedná o variantu igelit či mikroten, taška se bude vyznačovat velkou pevností a praktičností.
 • Podložený průsek. Igelitová (LDPE) taška s držadlem vykrojeným do těla a podlepeným další vrstvou igelitu pro zvýšení pevnosti.
 • Zdvojený průsek. Zdvojená horní část tašky s proseknutým uchem znamená jednak elegantní vzhled, jednak značnou pevnost.
 • Jednoduchý průsek. Pokud není nosnost vaší prioritou, můžete zvolit tašku s uchem jednoduše vykrojeným do těla tašky bez dalšího zpevnění. Pamatujte ale, že byste v takové tašce neměli nosit předměty těžší než 3 kilogramy.
 • Sáček. Vyberte si igelitový či mikrotenový bezuchý sáček. Široký může být od 8 do 50 cm a vysoký až 60 cm – je to na vás. Umíme i sáčky se samolepící klopou, pokud budete mít zájem.
 • Pytel. Tam, kde sáček přestává stačit. Pytle pro vás můžeme vyrobit až do šířky 90 cm a výšky 1,4 m, a to jak z mikrotenu, tak z igelitu. Možné jsou i varianty s bočními sklady pro větší objem.

Každý ze zde uvedených produktů, ať jde o pytle, tašky, sáčky a mnoho dalšího, nabízíme samozřejmě i ve variantách bez potisku – volba je na vás.

Nevybledněte v moři konkurence – sítotisková metoda zaručí, že váš motiv bude dlouho zářit mezi ostatními!

Chcete mít své reklamní tašky a sítotisk vás oslovil? Nebo stále tápete? Rádi vám poradíme!

Mít tašky s potiskem firemního loga je vynikající metodou zviditelnění. Ale třeba chcete jakýkoliv jiný grafický motiv či nápis. Možná ani nemáte zcela jasnou představu, co by na vašich taškách mělo být. Ani jaké tašky jsou pro váš účel nejvhodnější. Ani zda zvolit právě sítotisk, nebo raději flexotisk, druhou z našich tiskařských technik.

Ale nebojte se. V oboru se pohybujeme již přes 30 let a za tu dobu jsme se potýkali s nejrozmanitějšími zakázkami nejrůznějšího objemu i složitosti. Pokud není vaše představa ještě zcela jasná, můžeme vám předestřít některé z našich vlastních návrhů.

Poradíme vám při tvorbě grafického motivu – máme celou řadu originálních vzorů, kterými se můžete inspirovat a které vám upravíme na míru.

Probereme také, jaká tisková metoda se bude hodit nejvíce. Tašky si pak můžete zvolit buď ve standardní velikosti, nebo je pro vás připravíme přesně na míru – společně vybereme to nejlepší pro vás!

Všechny z našich tašek vám můžeme libovolně přizpůsobit co do velikosti. Nechte si připravit takové, které padnou k vašemu záměru!